Divadelní  soubor Maska

DS Maska

V roce 2006 jsme pod hlavičkou Tělocvičné jednoty Sokol v České Skalici založili Spolek divadelních ochotníků. V roce 2008 jsme změnili jméno na Divadelní soubor Maska při TJ Sokol Česká Skalice. Máme za sebou řadu velmi úspěšných akcí a věříme, že se nám podařilo se ctí navázat na divadelní tradice v tomto městě.

Pořádáme představení a akce jak pro děti tak i pro dospělé. Velmi úspěšný je například Pohádkový les, stali jsme se pořadateli dětského karnevalu v Sokolovně a naší velmi oblíbenou akcí je  Maškarní bál pro dospělé. Nejhlavnější je však pro nás samozřejmě nastudování divadelních her a pohádek pro širokou veřejnost (2006 – Dvě Maryčky, 2007 – Modré z nebe, Nevěsta pro čaroděje, 2008 – Manželství na zkoušku, Ženich pro čertici, 2009 – Prstýnek paní Bárnetové, Vodník Mařenka, 2010 – Rozmarný duch, Strašidýlko z hradu Metrvill).

Celý soubor pracuje ve svém volném čase bez nároku na honorář a odměnou nám jsou hlavně spokojení diváci a návštěvníci námi pořádaných akcí.

Webové stránky: http://ds-maska-ceska-skalice.webnode.cz/

Více fotografií ZDE.