Sokolení 2010 v České Skalici

K celorepublikovému projektu Sokolení se letos připojili i sokolové z České Skalice. Smyslem tohoto projektu je spojení pohybu, zdraví, kultury a přátelství ve stejný čas, na více místech, po celé republice, nabídka sportovních aktivit pro všechny generace a seznámení veřejnosti s programovým obsahem Sokola.

Na sobotu 18. září zorganizovali soutěže pod širým nebem. Počasí přálo a sluníčko povzbuzovalo závodníky při běhu Bažantnicí. I když mnozí doběhli do cíle dost vyčerpaní, za chvíli se již chystali k soutěži ve skoku vysokém. Po občerstvení, které připravily ženy z oddílu všestrannosti, čekala závodníky překážková jízda na jízdním kole a nakonec stříleli ze vzduchovky. Domů si všichni odnesli diplomy a drobné odměny.

V pondělí 20. září se sportovalo v českoskalické sokolovně. Ve všech sálech probíhal sportovní sedmiboj. Děti (žádný dospělák závodit nepřišel) si vyzkoušely svoji vytrvalost, rychlost i šikovnost. Čekal je člunkový běh, hod těžkým míčem, hod na cíl, skok z místa, přeskok švihadla, překračování tyčky a zvedání nohou za hlavu na nakloněné lavičce. Všichni závodníci se moc snažili a tak si zasloužili diplomy a malé odměny. Zároveň dostal každý účastník sobotních i pondělních závodů výtisk časopisu ABC.